Lokalna debata polityczna

Lokalna debata polityczna

Postprzez Bartek » 26 lut 2010, o 22:37

Mam wrażenie, że debata polityczna w naszym mieście przybiera w ostatnich miesiącach na sile. Niestety nie zawsze argumenty powoływane w tych dyskusjach są merytoryczne, czasem w ogóle nie odnoszą się do meritum sprawy. Dużo jest zdjęć w lokalnych gazetach, ale mało treści. Kogo winić za taką sytuację? Polityków? Redaktorów? A może nas, mieszkańców i wyborców? I wreszcie - co zrobić, żebyśmy mogli czuć się dumni, że mieszkamy, żyjemy i jesteśmy związania z Przasnyszem? Zachęcam do dyskusji, bo to ważna sprawa - tylko społeczeństwo obywatelskie może nas uratować :-)

Pozdrawiam,
Bartosz Radomski
Bartek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26 lut 2010, o 16:06

Re: Lokalna debata polityczna

Postprzez malwinka » 11 mar 2010, o 01:36

Panie Bartoszu ja też mam takie wrażenie. Te puste słowa i dyskusje, które prowadzą nas donikąd zniechęcają mnie od dawna do brania w nich udziału. I tu całkiem przypadkowo natknęłam się na Pana wpis. Społeczeństwo obywatelskie - brzmi to mądrze, aż się boję że za mądrze jak na "lokalną debatę polityczną". Ale może warto spróbować.Ciekawa jestem czy udałoby się merytorycznie , bez obrażania, bez totalnego krytykowania wszystkiego i wszystkich -podyskutować na ważne tematy. Może zaczniemy od tego co nam najbardziej doskwiera w naszym mieście i jak to możemy zmienić. Wszak społeczeństwo obywatelskie to zbiorowość zdolna przekształcać rzeczywistość, to zbiorowość świadoma zarówno swoich praw, jak i powinności , to zbiorowość myśląca w kategoriach dobra wspólnego.
Pozdrawiam
Malwinka
malwinka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 mar 2010, o 00:40

Re: Lokalna debata polityczna

Postprzez Barnet » 31 lip 2011, o 08:32

nie ma się co dziwić temu nasileniu to całkowicie uzasadnione
Barnet
 
Posty: 7
Dołączył(a): 31 lip 2011, o 08:30


Powrót do Na każdy temat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron